Adele2011

ترجمه آهنگ Someone Like You از ادل | دانلود 2011

امتیاز شما به آهنگ
[کل: 9 میانگین: 4.6]

متن و ترجمه آهنگ Someone Like You از ادل | دانلود اهنگ ادل سام وان لایک یو 2011

متن و ترجمه آهنگ Someone Like You از ادل | دانلود اهنگ ادل سام وان لایک یو 2011

Adele Adkins | ادل ادکینزیکی مثه تو | Someone Like You

پخش همزمان آهنگ و متن و ترجمه ترانه Some One Like You در پنل پائین سایت

Someone Like You | یکی مثه تو
ترجمه آهنگ Someone Like You از ادل | دانلود 2011
Single by Adele Adkins | تک آهنگ ادل ادکینز
from 21 | از آلبوم 21
انتشار
  • 24 ژانویه 2011
خواننده
  • ادل ادکینز
ژانر
  • Pop
مدت آهنگ
  • 4:22
Label
آهنگ نویسان
  • Adele Adkins
  • Dan Wilson
تولیدکنندگان
  • Adele Adkins
  • Dan Wilson
Music video | نماهنگ
پیوند یوتیوب: Someone Like You

آهنگ Someone like You یا به فارسی یکی مثه تو / کسی مانند تو، اثری از خواننده سرشناس بریتانیایی ادل (Adele) می باشد که توسط خود او و دن ویلسون (Dan Wilson) برای دومین آلبوم استودیویی او 21، در سال 2011 میلادی نوشته و تولید شده است. اهنگ ادل سام وان لایک یو دومین و واپسین آهنگ آلبوم دوم او می‌باشد. شعر این آهنگ حکایت از شکسته رابطه ادل با شریک زندگی‌اش دارد که از زبان خود ادل سروده شده است. این آهنگ را نشر ایکس ال ریکوردینگز (XL Recordings) بعنوان دومین تک آهنگ آلبوم ادل در  24 ژانویه یعنی همان روز انتشار آلبوم در بریتانیا و در 9 اوت 2011 در آمریکا منتشر کرد. ادل با همراهی پیانو در این آهنگ سخن از پایان رابطه اش با شریک پیشینش سخن می گوید. در ادامه نوشتار به بررسی و ترجمه آهنگ Someone Like You از ادل می‌پردازیم

آهنگ Someone like You مورد تحسین بسیاری از منتقدان در سراسر جهان قرار گرفت و آن را که به ساده ترین شکل با آوای ادل خوانده می‌شود بعنوان بهترین آهنگ آلبوم 21 برگزیدند. آهنگ Some One Like You در 19 کشور در صدر جدول بهترین آهنگ‌ها جای گرفت و در بسیاری از دیگر کشورها جزو 10 آهنگ برتر شناخته شد. یکی مثه تو بعنوان نخستین آهنگ شماره یک/نامبروان ادل در انگلیس نیز برگزیده شد و برای 5 هفته این عنوان را در دست داشت.

ترجمه آهنگ Someone Like You از ادل | دانلود 2011

این آهنگ همچنین بعنوان پرفروشترین تک آهنگ سال منطقه نیز برگزیده شد. اهنگ ادل سام وان لایک یو در آمریکا نیز، بعنوان دومین شماره یک/نامبروان او شناخته شد که او را بعنوان نخستین و تنها زن بریتانیایی تاریخ که از یک آلبوم دو بار عنوان شماره یک/نامبروان را در بیلبورد هات 100 (Billboard Hot 100) به دست آورده است معرفی کرد. در جولای 2011 این آهنگ، عنوان نخستین تک آهنگ پرفروش دهه را با فروش یک میلیون در بریتانیا از آن خود کرد و گواهی پلاتینیوم 6X را از سوی صنعت فونوگرافی بریتانیا (BPI) و هم انجمن صنعت ضبط آمریکا (RIAA) دریافت کرد. تا سال 2023 آهنگ Someone like You یو سومین تک‌آهنگ پر دانلود بریتانیا و چهارمین آهنگ پرفروش سده/قرن بوده است.

موزیک ویدیوی سام وان لایک یو را کارگردانی به نام جیک ناوا (Jake Nava) در شهر پاریش و در کشور فرانسه فیلمبرداری کرده است. در این نماهنگ، ادل با چهره‌ای اندوهگین در خیابانهای پاریس راه می‌رود که سادگی آن همانند خود آهنگ باعث شده که بسیاری از منتقدان آن را تحسین کنند.

آهنگ Someone Like You را ادل در مراسم‌های گوناگونی همچون جوایز بریت 2011، جوایز ویدئو موسیقی ام‌تی‌وی ۲۰۱۱ (2011 MTV Video Music Awards)، برنامه زنده جیمی کیمل لایو! (Jimmy Kimmel Live! )، شوی الن دی‌جنرس (The Ellen DeGeneres Show) این آهنگ را خواند و  این آهنگ در برنامه ABC Grey’s Anatomy نیز پخش شد. او آهنگ سام وان لایک یو  را به فهرست مجموعه دومین تور خود Adele Live افزود. اجرای زنده این آهنگ به شدت مورد تحسین منتقدان و طرفداران موسیقی قرار گرفت. این آهنگ توسط چندین هنرمند دیگر و نیز سریال Glee نیز کاور شده است.


در لیست رای دهی همگانی کمپانی نمودارهای رسمی (Official Charts Company) در شصتمین سالگرد بنیانگزاریش آهنگ Some One Like You پس از آهنگ «Billie Jean» مایکل جکسون بعنوان آهنگ دوم و  “Bohemian Rhapsody” گروه راک کوئین بعنوان آهنگ نخست، عنوان سومین تک آهنگ محبوب شماره یک/نامبروان در 60 سال گذشته تاریخ بریتانیا را به خود اختصاص داد.

ترجمه Someone Like You آهنگ ادل سام وان لایک یو در هتل برایتون

آهنگ سام وان لایک یو ادل درباره دوست‌پسر اوست که از او جدا شده است. این آهنگ در واقع چکیده‌ای از یک رابطه عاشقانه از دست رفته است. ادل آشکارا از آغاز این رابطه سخن می‌گوید. او در اینباره می گوید : “من این آهنگ را نوشتم چون دیگر خسته شده بودم و نمی‌خواستم پرخاش کنم. او دیگر کششی برای من نداشت، هرچند که منم هم در این میان بی تقصیر نبودم. با همه اینها او مهمترین کسیست که در زندگی خود دیده‌ام. من سام وان لایک یو را برای این نوشتم که به خودم بگویم حالم خوب است و 2 سالی را که باهاش گذروندم خوب بوده و اکنون احساس رهایی می‌کنم.”

دانلود آهنگ someone like you در کنسرت

Adele Adkins | ادل ادکینز Someone Like You Concert The Royal Albert

ادل باز هم می گوید: ” در هنگام نوشتن سروده آهنگ Someone like You، احساس تیره بختی و تنهایی داشتم.” او همچنین می‌گوید: “پس از قطع رابطه 18 ماهه با مردی 30 ساله که گمان می‌کردم روزی با او ازدواج خواهم کرد، نوشتن آهنگ را روی گیتار آکوستیک آغاز کردم. چند ماه پس از پایان رابطه، او با کسی دیگر نامزد کرد. این بدان معنا بود که او هیچگاه نمی‌خواست با من ازدواج کند و این هولناکترین احساسی بود که در زندگی خود تجربه می‌کردم. اما پس از نوشتن آهنگ، احساس آرامش بیشتری کردم که افزون بر دادن حس آزادی به من، بدون اینکه فکرش را هم بکنم، در جهان طنین انداز شد. من دیگر هرگز چنین آهنگی نخواهم نوشت.”

ترجمه Someone Like You آهنگ ادل سام وان لایک یو

کمپوزوسیون و همنِهی آهنگ سام وان لایک یو

ادل می گوید که او و دن ویلسون برای دو روز کنار پیانو نشسته‌اند و پس از زیر و رو کردن ملودی‌ها و ترانه‌های گوناگون، تصمیم گرفته‌اند آن را سبک اجرا کنند، پس آن را روی پیانو نوشته و ضبط کردند. دن ویلسون می گوید که آنها به دنبال فضایی باز برای آهنگ نبودند تا درباره هرکسی صدق کند بلکه تلاش کرده‌اند تا آنجا که ممکن است فضای ساموان لایک یو را شخصی کنند.

بر پایه نت‌های منتشر شده در وبسایت Musicnotes.com که بوسیله انتشارات موسیقی سونی (Sony Music Publishing) تهیه شده است. آهنگ Someone like You دارای تمپوی آرام 67.5 کوبه‌ای در دقیقه می‌باشد که در کلید لا کِهتر/ماژور نواخته می‌شود. این آهنگ دارای 3 آکورد پشت سر هم است و دامنه آوازی ادل در آن از فا دیز 3 تا می 5 می باشد. از نظر ژانر این آهنگ در ژانر پاپ جای می‌گیرد.

موزیک ویدئوی Some One Like You

نماهنگ سام وان لایک یو را جیک ناوا در پاریس فرانسه کارگردانی کرد. این نماهنگ سیاه و سفید می‌باشد و لوکیشن آن استایلی کلاسیک و عاشقانه دارد. تصاویر گرفته شده در هنگام بالا آمدن آفتاب، باعث می شود که بیننده روی تنهایی و فضای احساسی ادل متمرکز شود. موزیک ویدیو با قدم زدن تنهای ادل در خیابانی در پاریس آغاز می‌شود و او با نگاهی اندوهگین و در حال راه رفتن خواندش ترانه را آغاز می‌کند.

موزیک ویدئوی Some One Like You

این در حالیست که دوربین می‌چرخد و از بیشتر لوکیشن‌های معروف پاریس همچون برج ایفل شات می‌گیرد. ادل روی پل الکساندر سوم خواندش را قطع می‌کند و در حالی که ایستاده است رودخانه سن را نگاه می کند. او درحال خواندن و گاهی با نگاه‌هایی پر معنا به قدم زدن در خیابانهای سوت و کور پاریس ادامه می‌دهد و سرانجام به ساختمانی که معشوق خود را در آن دیده بود اندر می‌شود. او به یاد زمانی می‌افتد که معشوقش از او جدا می‌شود. ادل در حال نگاه کردن خود در آینه است و معشوقش را می‌بیند که دور و دورتر می‌شود.

موزیک ویدیوی Someone Like You تا سال 2023 میلادی در یوتیوب و در طول 11 سال نزدیک به 2 میلیارد بار دیده شده است. از دیگر نکته‌ها این است که ادل سالها بعد آهنگ Easy On Me را در پایان یک رابطه عاشقانه‌ از نوع رسمیش برای دلجویی از پسرش پس از جدایی او از شوهرش خوانده است.

نقد آهنگ Some One Like You

همانطور که گفتیم آهنگ Someone like You تحسین بسیاری از منتقدان را بر انگیخت و جوآن دورکِن (Joanne Dorken) از MTV UK، پس از بررسی ترک به ترک آلبوم 21 با اشاره به این نکته که آهنگ یکی مثه تو در پایان آلبوم جای گرفته است، می گوید با اینکه گذاشتن این آهنگ بعنوان ترک پایانی کلیشه‌ای است اما در کل ادل با این کار و ب آهنگی که پیانوی دلربایی دارد و صدای او در آن شنونده را جادو می‌کند به آلبوم خویش پایانی باشکوه بخشیده است.

پارکین کریس از NME نیز آهنگ را در زمره آهنگهای برجسته‌ای خواند که به طرز شگفت انگیزی سنگین است و در ادامه نیز ادل را با خواننده بلوز کانتری آمریکایی یعنی کارن دالتون مقایسه کرد.

 

متن و ترجمه آهنگ Someone Like You از ادل | دانلود 2011

 

I heard that you’re settled down

شنیدم خونواده تشکیل دادی

That you found a girl and you’re married now

یه دختریو پیدا کردی و باهاش ازدواج کردی

I heard that your dreams came true

شنیدم که رویاهات درست درومدن

Guess she gave you things, I didn’t give to you

گمونم اون یه چیزایی بهت داده که من ندادم

Old friend, why are you so shy?

یار قدیمی، شرمساری چرا؟

Ain’t like you to hold back or hide from the light

بهت نمی‌یاد دودل باشی یا بخوای پنهون کنی

I hate to turn up out of the blue, uninvited

از اینکه ناخونده و سرزده جایی برم، بدم میاد

But I couldn’t stay away, I couldn’t fight it

ولی دیگه نمی‌تونستم کنار وایسم، نمی تونستم از پسش بربیام

I had hoped you’d see my face

امید داشتم که چهرمو ببینی

And that you’d be reminded that for me, it isn’t over

تا یادت باشه که هنوز چیزی واسه من تموم نشده

Never mind, I’ll find someone like you

مهم نی، یکی مثه تو پیدا می‌کنم

I wish nothing but the best for you, too

من هیچی نمی‌خوام، جز آرزوی بهترینا واسه تو

“Don’t forget me, ” I beg

خواهش می‌کنم منو فراموش نکن

I remember you said

اهنگ ادل سام وان لایک یو

یادم میاد که گفتی

“Sometimes it lasts in love, but sometimes it hurts instead”

گاهی رابطه با عشق پایان می گیره و گاهی هم ضربه می‌زنه

“Sometimes it lasts in love, but sometimes it hurts instead”

گاهی رابطه با عشق پایان می گیره و گاهی هم ضربه می‌زنه

 

متن و ترجمه آهنگ Someone Like You از ادل | دانلود 2011

 

You know how the time flies

می‌دونی که زمان پرواز می‌کنه

Only yesterday was the time of our lives

انگار دیروز، زمان زندگیمون بود

We were born and raised in a summer haze

ما تو یه هوای گرفته تابستونی زاده شدیم و بالیدیم

Bound by the surprise of our glory days

شگفتی روزهای باشکوهمون مارو پایبند هم کرد

I hate to turn up out of the blue, uninvited

از اینکه ناخونده و سرزده جایی برم، بدم میاد

But I couldn’t stay away, I couldn’t fight it

دیگه نمی‌تونستم کنار وایسم، نمی تونستم از پسش بر بیام

I had hoped you’d see my face

امید داشتم که چهرمو ببینی

 

متن و ترجمه آهنگ Someone Like You از ادل | دانلود 2011

 

And that you’d be reminded that for me, it isn’t over

تا یادت باشه که هنوز چیزی واسه من تموم نشده

Never mind, I’ll find someone like you

مهم نی، یکی مثه تو پیدا می‌کنم

I wish nothing but the best for you, too

من هیچی نمی‌خوام، جز آرزوی بهترینا واسه تو

“Don’t forget me, ” I beg

خواهش می‌کنم منو فراموش نکن

I remember you said

یادم میاد که گفتی

“Sometimes it lasts in love, but sometimes it hurts instead”

گاهی رابطه با عشق پایان می گیره و گاهی هم بجاش ضربه می‌زنه

 

متن و ترجمه آهنگ Someone Like You از ادل | دانلود 2011

 

Nothing compares, no worries or cares

چیزی واسه مقایسه و نگرانی یا توجه نیست

Regrets and mistakes, they’re memories made

پشیمونیا و اشتباها، خاطراتین که ساخته شدن

Who would have known how bittersweet this would taste?

کی میدونه که اینا چقد تلخ و شیرین خواهد بود

Never mind, I’ll find someone like you

مهم نی، یکی مثه تو پیدا می‌کنم

I wish nothing but the best for you

من هیچی نمی‌خوام، جز آرزوی بهترینا واسه تو

“Don’t forget me, ” I beg

خواهش می‌کنم منو فراموش نکن

I remember you said

یادم میاد که گفتی

“Sometimes it lasts in love, but sometimes it hurts instead”

گاهی رابطه با عشق پایان می گیره و گاهی هم ضربه می‌زنه

Never mind, I’ll find someone like you

مهم نی، یکی مثه تو پیدا می‌کنم

I wish nothing but the best for you, too

من هیچی نمی‌خوام، جز آرزوی بهترینا واسه تو

“Don’t forget me, ” I beg

خواهش می‌کنم منو فراموش نکن

I remember you said

یادم میاد که گفتی

“Sometimes it lasts in love, but sometimes it hurts instead”

گاهی رابطه با عشق پایان می گیره و گاهی هم ضربه می‌زنه

“Sometimes it lasts in love, but sometimes it hurts instead”

گاهی رابطه با عشق پایان می گیره و گاهی هم ضربه می‌زنه

امتیاز شما به آهنگ
[کل: 9 میانگین: 4.6]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا